Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Víkendové zásahy berounských hasičů

15.10.2009  02:52
Tisková zpráva
Globální
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Celkem sedm různých událostí řešili berounští a hořovičtí profesionální hasiči o víkendu 10. – 11. 10. Při některých z nich jim vydatně pomohli jejich dobrovolní kolegové z obcí Chyňava, Komárov, Králův Dvůr, Žebrák, Zaječov a Malé Přílepy.

Sobota 10. 10. 2009 začala pro hasiče již v 1:40 hodin, kdy vyjížděli z hořovické základny na požár trávy do obce Broumy. I když o víkendu panovalo veskrze podzimní počasí, na požár louky se vyjíždělo ten den ještě jednou a to do Zaječova, kde hrozilo rozšíření požáru do lesa. Díky rychlému zásahu zúčastněných jednotek se tak nestalo. Sobota se s modrými majáky rozloučila v Králově Dvoře na obvyklém „cvičišti PO“ v ulici Tovární při požáru bývalých ubytoven. Vyjíždělo se po sedmé hodině večerní.

Neděli jsme začali v 8:41 v obci Malé Přílepy, kde bylo nutné odstranit větve, které hrozily pádem na komunikaci. Dopoledne v 10:32 hodin jsme byli přivoláni na berounské parkoviště u Černého Koně k sesunutí osobního automobilu z heveru a přiskřípnutí dlaně majitele vozu. JPO provedla vyproštění ruky pomocí hydraulického nářadí a zakládacích klínů. Následoval výjezd k požáru bývalé ubytovny v ulici Tovární, Králův Dvůr v 13:36 hodin. Víkend byl zakončen v 19:43 hodin požárem sazí v komíně v obci Komárov.

Po celkem pestrém víkendu se sluší poděkovat všem dobrovolným kolegům a kolegyni za to, že svůj volný čas dobrovolně strávili pomocí ostatním „odpočívajícím“ občanům.

por. Ing. Milan Provazník
Vyšetřovatel požárů ÚO Beroun


Zdroj: http://www.hzskladno.cz/?det=953

// Zkráceno o fotografie, naleznete ve zdroji


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt