Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Požár polyfunkčního domu v Berouně

02.11.2009  01:52
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 25. 10. 2009
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun s technikou VEA-Hyundai, CAS20-Iveco, CAS32-T815 a AŽ30-Iveco společně s jednotkou SDH města Králův Dvůr s technikou CAS20-T815 zasahovaly ve spolupráci s Policií ČR u požáru polyfunkčního domu České pojišťovny na Wagnerově náměstí v Berouně.

Při příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že v prvním nadzemním podlaží budovy hoří sklepní prostor, který sloužil jako sklad kol cyklistické prodejny. Požár byl detekován čidlem elektrické požární signalizace a před příjezdem jednotek prováděl správce objektu hasební zásah od vnitřního hydrantu 1 proudem C52. K hašení požáru byl hasiči nasazen 1 tříštěný proud C52 vně budovy a zevnitř byl kompaktní C52 od nástěnného hydrantu nahrazen vysokotlakým proudem. Požár byl průběžně monitorován termovizní kamerou, odvětrání objektu bylo provedeno přetlakovým ventilátorem a elektrickým odsavačem kouře. Z důvodu ohrožení zplodinami požáru bylo při zásahu nutno ze sálu České pojišťovny evakuovat cca 100 holandských sboristů, kteří zde nacvičovali na koncertní představení v rámci festivalu Talichův Beroun.

Ve 14:42 hodin došlo souběžně k dopravní nehodě osobního automobilu s jedním zraněným mezi obcemi Loděnice a Rudná. Událost byla vyřešena vozidlem RZA ze stanice HZS Beroun a jednotkou SDH obce Chyňava s technikou CAS K25-Liaz, která následně přejela na zálohu na stanici Beroun.

Zálohu na stanici Beroun v průběhu obou událostí zajišťovala jednotka SDH obce Nový Jáchymov s technikou CASK25-Liaz a na hasičskou zbrojnici do Zdic byl předsunut rychlý zásahový automobil ze stanice HZS Hořovice.

Fotodokumentace: pprap. Pavel Šimek

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Zdroj: http://www.hzskladno.cz/?det=965

// Zkráceno o některé fotografie, naleznete ve zdroji


Fotogalerie (4 soubory)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt