Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Cvičný požár Horní brány v Berouně

05.11.2009  23:51
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 3. 11. 2009
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun společně s jednotkou SDH města Králův Dvůr a jednotkou SDH obce Chyňava se účastnily prověřovacího cvičení jednotek PO na historický objekt Horní brány Berouně.

Námětem cvičení byl požár v expozici Privilegia ve 4. nadzemním podlaží, který vznikl závadou na elektrospotřebiči a dále se rozšířil do střešní konstrukce věže. Pro simulaci požáru byl použit vyvíječ kouře a výstražná LED světla.

Jednotky provedly bojové rozvinutí 1 útočného proudu po úzkém schodišti uvnitř věže, zde zasahovala tříčlenná průzkumná skupina v dýchacích přístrojích a s termovizní kamerou. Další útočný proud byl nasazen z koše automobilového žebříku na simulaci hašení střechy brány a třetí útočný proud byl směřován z koše automobilové plošiny na ochranu střech okolních domu. K odvětrání objektu věže byla nasazena přetlakový ventilátor, osvětlení místa zásahu bylo zajištěno z osvětlovacích stožárů na požární technice. Při cvičení se voda nepoužívala, ale její dodávka byla na místě zajištěna z 6 cisternových automobilových stříkaček. Po dobu cvičení byl na hasičskou zbrojnici do Zdic předsunut pro případný zásah na dálnici D5 rychlý zásahový automobil ze stanice HZS Hořovice.

Cvičení bylo připraveno ve spolupráci s pracovníky Muzea Českého krasu v Berouně, kterým tímto děkujeme za asistenci.

Fotodokumentace: nprap. Šimon Prajzler

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (13 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
Blaník reality


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt