Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Požár haly v areálu firmy TOS v Žebráce

09.03.2010  22:06
Tisková zpráva
Hořovicko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)
Aktualizováno  10.03.2010  16:34

Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun, Hořovice a Kladno společně s vojenskou hasičskou jednotkou z Jinců a jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí Cerhovice, Drozdov, Hostomice, Komárov, Kotopeky, Králův Dvůr, Zdice a Žebrák se účastnily zdolávání požáru výrobní haly, v areálu firmy TOS.

Již při jízdě k zásahu bylo patrné, že se jedná o požár většího rozsahu, a byly povolávány další posilové jednotky. Po dojezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár haly 50×30 m v plném rozsahu, uvnitř které byla provozována činnost laminování, spočívající ve výrobě lamino odlitků. Plamenné hoření zasáhlo téměř celou plochu haly včetně střešní konstrukce, a šířilo se na přiléhající administrativní trakt objektu a blízký dřevěný sklad s uskladněným cenným materiálem. Na hašení požáru bylo ve třetím stupni požárního poplachu nasazeno 12 cisternových automobilových stříkaček, 2 automobilové žebříky, 4 dopravní automobily a další pomocná technika.

Požár byl lokalizován v 19:42 hodin deseti proudy C52 a jedním proudem B75, doprava vody byla zajištěna dvojitým hadicovým vedením B75 a vozidly CAS od čerpacího stanoviště, které bylo zřízeno na Žebráckém rybníce.

Výše škody byla předběžně odhadnuta na 13 mil. Kč, příčina požáru je dosud v šetření.

Na zálohy na stanice Beroun a Hořovice byly povolány jednotka SDH obcí Chyňava, Komárov a Králův Dvůr.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (19 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt