Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Záchrana osoby po pádu v lomu Malá Amerika

03.05.2010  18:29
Tisková zpráva
Berounsko
HZS SČK, ZZS Řevnice (Cadecron)

1. 5. 2010 - Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun a Řevnice s technikou VEA-Hyundai, OA-Peugeot Boxer s lezeckým vybavením, RZA-Opel Campo, CAS16-Iveco s lodním přívěsem a VEA-Škoda Fabia Combi vyjely k záchraně osoby po pádu do lomu Malá Amerika. Současně byl aktivován vrtulník letecké záchranné služby a hotovostní vrtulník letecké služby Policie ČR s osádkou 2 leteckých záchranářů HZS Středočeského kra­je.

Při příjezdu první jednotky na místo již zde zasahovala osádka ZZS z Řevnic a nad místem události visel hotovostní vrtulník. Z vrtulníku byli spuštěni 2 letečtí záchranáři, kteří zraněnou osobu v nosítkách společně se ZZS připravili k leteckému transportu. Osoba byla s jedním leteckým záchranářem vytažena na lanovém jeřábu na palubu hotovostního vrtulníku, který následně přeletěl na nedalekou louku. Zde byla zraněná osoba přeložena do vrtulníku Letecké záchranné služby a letecky přepravena k nemocničnímu ošetření.

Jednotka HZS SČK ze stanice Řevnice následně asistovala službě kriminální policie a vyšetřování při dokumentaci místa události.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (6 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
Blaník reality


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt