Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Prověřovací cvičení složek IZS v lomu Velká Amerika

05.05.2010  08:07
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

4. 5. 2010 - Téměř pět desítek hasičů, zdravotnických záchranářů a policistů procvičovalo záchranu osob v lomu Velká Amerika na Berounsku.

Cvičení se účastnily jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun a Řevnice, osádky Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje z výjezdových stanovišť v Berouně a Trans Hospital z Řevnic, Policie ČR z obvodního oddělení Karlštejn, dopravní policie a kriminální policie z územního odboru Beroun a vrtulník letecké služby Policie ČR z Prahy-Ruzyně.

Námětem cvičení bylo odtržení okraje lomu se skupinou dvanácti turistů a jejich následný pád, který si vyžádal usmrcení dvou a zranění deseti osob.

Během tříhodinového cvičení probíhalo ve spolupráci všech základních složek IZS třídění zraněných, prvotní ošetření, jejich záchrana a transport lezeckou a leteckou technikou i pomocí člunu k vozidlům ZZS a včetně transportu do simulovaného zdravotnického zařízení.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (28 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt