Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Další pád osoby do lomu Malá Amerika

10.05.2010  02:12
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun a Řevnice s technikou VEA-Hyundai, OA-Peugeot Boxer s lezeckým vybavením, CAS20-Iveco s lodním přívěsem, CAS24-T815 a VEA-Škoda Fabia Combi zasahovaly společně s Policií ČR a ZZS u záchrany osoby po pádu do lomu Malá Amerika v katastrální území městyse Karlštejn. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k cca třímetrovému pádu osoby v suťovisku ve střední části lomu Malá Amerika, osoba byla při vědomí a stěžovala si na bolest páteře.

Před příjezdem lezecké skupiny sestoupili k osobě policisté a zdravotničtí záchranáři a bylo provedeno její lékařské ošetření. Lezci vystrojili lanový kladkostroj a za pomocí transportní vany vytáhli zraněnou osobu svahem cca 20 m na horní úroveň lomu. Odtud byla zraněná osoba převezena sanitkou na nedalekou louku, kde byla přeložena do vrtulníku Letecké záchranné služby a letecky transportována k nemocničnímu ošetření.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (9 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
METRO CLUB


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt