Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Pestrý víkend berounských hasičů

25.07.2010  00:02
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

19. 7. 2010 - Uplynulý víkend v hasebním obvodu berounských hasičů byl ve znamení celkem sedmnácti událostí. Hasiči zasahovali u dvou požárů, šesti dopravních nehod, vytahovali jednu utonulou osobu z Berounky a zbytek zásahů jim zajistily vyvrácené stromy.

Nejrušněji bylo na směně „A“ v pátek 16. 7. 2010. Jednotka se chvílemi otáčela při návratu na stanici před vraty a vyrážela k dalšímu zásahu.

Ráno hodinu po začátku směny vyjela RZA VW TRANSPORTER na dopravní nehodu dvou osobních automobilů poblíž obce Kozolupy, kde hasiči poskytli posttraumatickou péči řidičce s malým dítětem. Z dalších zajímavých zásahů jmenujme pomoc při plavení betonu z porouchaného mixu (Králův Dvůr), dopravní nehodu, při které silně opilý řidič prorazil vrata statku a zastavil se až o javor na dvoře (Vráž). Časově s touto nehodou souběžná srážka třech osobních vozidel v ulici Lidická (Beroun).

Chvíli po návratu z nehody v Lidické byl hasičům ohlášen topící se vodák v náhonu Berounky u zimního stadionu. Hasiči zhruba po půl hodině náročné práce v silném proudu vylovili jednašedesátiletého muže ze čtyřmetrové tůně. Přes veškerou snahu záchranářů se muže nepodařilo zachránit. Krátce po návratu z této tragické události, vyjížděli k vážné dopravní nehodě na D5 – 6 km směr Plzeň, kde řidič sportovního vozu ve vysoké rychlosti narazil do svodidel a byl těžce raněn. Závěr směny „zpestřily“ dva požáry trávy.

V sobotu a neděli vyjížděli hasiči převážně k vyvráceným stromům, k jednomu požáru starého motocyklu do Hořovic a k převrácenému autu v lese nedaleko Koněprus.

por. Ing. Milan Provazník
Vyšetřovatel požárů ÚO Beroun


Fotogalerie (6 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
autoškola Bohouš


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt