Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Vítězství hořovických hasičů na krajské soutěži ve vyprošťování

14.09.2010  07:34
Tisková zpráva
Hořovicko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje uspořádal v rámci výstavy „Čtyři dny se záchranáři“ krajskou soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se konala 9. září 2010 v areálu Výstaviště Lysá nad Labem a zúčastnilo se dvanáct soutěžních družstev profesionálních hasičů.

K zajištění reálných podmínek při skutečných nehodách posloužily „nabourané“ moderní modely vozů Škoda Superb, Octavia a Fabia. Rozhodčí soutěžícím zkomplikovali zásah tím, že se v některých vozidlech nacházela maketa zbraně nebo narkotika. Také scénáře dopravních nehod byly náročné, jako překážky bránící přístupu do vozidla posloužily betonová svodidla, kanalizační potrubí a lešenářská trubka procházející automobilem. V kvalitní konkurenci se na třetím místě umístilo družstvo hasičů ze stanice Vlašim, druhou pozici obsadili zástupci HZS podniku Letiště Vodochody a.s. První místo obhájilo soutěžní družstvo ze stanice Hořovice, ve složení: vedoucí družstva Stanislav Bubník, velitel družstva Jan Drnec, zdravotník Jindřich Pacák, hasiči Petr Nájemník a Pavel Zálešák.

Vítězství v krajské soutěži zajistilo hasičům z Hořovic postup na Mistrovství ČR, které se uskuteční 16. září 2010 v Přerově.

Zpracoval
Hynek Černý
HZS Středočeského kraje
stanice Hořovice

Zdroj: http://www.hzskladno.cz/?det=1325

Video k článku najdete ve videotéce


Fotogalerie (6 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt