Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Smrtelný pád muže v lomu Velká Amerika

28.09.2009  03:43
Tisková zpráva
Globální
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Řevnice a Beroun s technikou CAS16-Iveco, VEA-Hyundai, OA-Peugeot Boxer s lezeckým vybavením a následně VEA-Škoda Fabia Combi a CAS 20-Iveco s lodním přívěsem byly vyslány k záchraně osoby po pádu do lomu Velká Amerika.

Členové obou lezeckých skupin HZS SČK vystrojili lanovou cestu z předělu mezi lomy Velká Amerika a Mexiko a následně 2 členové lezecké skupiny Beroun slanili cca 45 metrů k tělu, které se nacházelo v suťovišti v dolní části lomu poblíž vodní hladiny. Přítomný lékař ÚSZS SČK byl připraven ke spuštění pomocí lanové techniky k muži, ale na základě prvotního průzkumu lezecké skupiny, kdy bylo zjištěno, že poranění muže nejsou slučitelná se životem, bylo od tohoto postupu upuštěno.

Bylo rozhodnuto, že tělo bude transportováno přes vodu k příjezdové komunikaci do lomu a na místo zásahu bylo povoláno vozidlo CAS s lodním přívěsem. Na gumovém člunu byl k tělu přepraven lékař, který konstatoval smrt, a příslušníci Policie ČR – služby kriminální policie a vyšetřování k zadokumentování místa události. Po ohledání byly tělesné ostatky třicetidevítiletého muže transportovány pomocí vanových nosítek Spencer a gumového člunu k přístupové komunikaci do lomu.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Zdroj: http://www.hzskladno.cz/?det=928

// Zkráceno o fotografie, naleznete ve zdroji


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt