Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Jednání Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

06.11.2010  18:32
Tisková zpráva
Berounsko
Městský úřad Beroun (Cadecron)

Členové předsednictva Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska se 26. listopadu sejdou na jednání v Berouně.
Beroun, který letos na jaře získal titul Historické město roku 2009, bude navíc hostit jednání v jubilejním měsíci. Od založení Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska totiž uplyne letos v listopadu dvacet let. Po jednání se uskuteční pro zájemce prohlídka města.
Sdružení je to dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich části, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. V současnosti má sdružení 209 členů. Na berounské jednání se sjedou představitelé zhruba dvacítky měst. Jedním ze členů výboru je i starosta Berouna Tomáš Havel. „Beroun je členem sdružení od samého počátku. Členství má mnoho výhod například při řešení péče o památky. Na pracovních setkáních a konferencích jsme se několikrát inspirovali, řešila se tam například problematika parkování v centrech historických měst,“ vyjmenoval Havel. Dalšími důležitými tématy byla například nová výstavba v historické zástavbě měst.
Činnost Sdružení se soustřeďuje na uchování, ochranu a trvalou využitelnost kulturního dědictví.
Mezi nejvýznamnější činnosti a aktivity Sdružení patří péče společně s Ministerstvem kultury a Ministerstvem pro místní rozvoj o Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Od roku 1994 uděluje Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace památkové zóny spojenou s právem používat titul Historické město roku.


Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
autoškola Bohouš


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt